Teemme yhdessä työtä, jotta sinä voisit paremmin

Seuraa meitä Facebookissa:

MELLO ry - Logo värillinen

Yhteystiedot

Yksiköt ja henkilöstö

Alta löydät yksiköiden ja henkilöstön yhteystiedot. Ota rohkeasti yhteyttä.

MELLO ry - Logo valkoinen

MELLO ry

Yleiset yhteystiedot

Näihin voit ottaa yhteyttä esimerkiksi yleisissä asioissa ja mikäli et tiedä keneen tai mihin yksikköön ottaa yhteyttä.

Soita meille

Puhelin:
040 868 2997

Lähetä viesti

Sähköposti:
yhdistys@mellory.fi

Tervetuloa

Käyntiosoite:
Tehtaankatu 47, 67100 Kokkola

Ota yhteyttä

Yhteydenotto­lomake

Jäikö sinulla jäi jotain kysyttävää palveluistamme tai toiminnastamme? Voit ottaa meihin yhteyttä puhelimitse, sähköpostilla tai lähettää viestiä alla olevan yhteydenottolomakkeen kautta.

Henkilökunta

Hallinnon yhteystiedot

Alta löydät yhdistyksen toimistolla työskentelevien henkilöiden yhteystiedot.

MELLO ry - Yhteystiedot - Harri-Heikki N kuva

Harri-Heikki Niemi

Toiminnanjohtaja

040 840 9804
harri-heikki.niemi@mellory.fi

MELLO ry - Yhteystiedot placeholder kuva

Sisko Karvonen

Toimistosihteeri

040 8682 997
sisko.karvonen@mellory.fi

MELLO ry - Yhteystiedot - Sanna M kuva

Sanna Manninen

Sosiaalisen kuntoutuksen johtaja

040 649 5151
sanna.manninen@mellory.fi

MELLO ry - Yhteystiedot - Henri A kuva

Heikki Aspfors

Asumispalvelujohtaja

040 561 1930
heikki.aspfors@mellory.fi

MELLO ry - Yhteystiedot - Riina T kuva

Riina Tiala

Viestintäkoordinaattori

040 557 0251
riina.tiala@mellory.fi

Asumispalvelut

Asumispalveluiden yhteystiedot

Alta löydät kaikkien sosiaalisen asumispalveluiden yksiköiden yhteystiedot.

Kotikartano

Kuntouttava asumisyksikkö Kotikartano

Arminkatu 2, 67100 Kokkola

040 568 2602

Vastaava ohjaaja
040 482 9984

kotikartano@mellory.fi

Kvikant

Kuntouttava asumisyksikkö Kvikant

Veräjätie 4, 67800 Kokkola

040 775 3095

Vastaava ohjaaja
040 482 7844

kvikant@mellory.fi

Puro

Kuntouttava asumisyksikkö Puro

Purojankuja 4 D, 69700 Veteli

040 775 3085

Vastaava ohjaaja
040 482 9993

puro@mellory.fi

Onnentupa

Kuntouttava asumisyksikkö Onnentupa

Oravankatu 4 A 16-17, 67800 Kokkola

040 512 7251

Vastaava ohjaaja
040 138 7778

Kotikuntoutus ja neuropsykiatrinen valmennus
040 516 6225

onnentupa@mellory.fi

Keltasirkku

Kuntouttava asumisyksikkö Keltasirkku

Kitinkuja 4, 69100 Kannus

040 519 3538

Vastaava ohjaaja
040 125 2772

keltasirkku@mellory.fi

ATSA

Opiskelijoiden tukiasunto ATSA

Närvilänkatu 37B, 67100 Kokkola

040 565 4233

Vastaava ohjaaja
040 564 5767

Gneissi

Gneissi – Tuettu asuminen

040 637 2725

Sosiaalinen kuntoutus

Sosiaalisen kuntoutuksen yhteystiedot

Alta löydät kaikkien sosiaalisen kuntoutuksen yksiköiden yhteystiedot.

Kotipääsky

Ohjattu ryhmätoiminta ja neuropsykiatrinen ryhmävalmennus

Arminkatu 2, 67100 Kokkola

040 534 2611

Vastaava ohjaaja
040 585 2885

tervapaja.kotipaasky@mellory.fi

Tervapaja

Työtoiminta, avotyö, kuntouttava työtoiminta, neuropsykiatrinen yksilövalmennus

Tehtaankatu 29, 67100 Kokkola

040 354 8116

Nepsy-valmennus
040 516 6225

Vastaava ohjaaja
040 585 2885

tervapaja.kotipaasky@mellory.fi

Verstas

Kuntouttava työtoiminta ja työtoiminta

Vasarakuja 1 A, 67100 Kokkola

040 774 7538
040 184 2218
040 193 0366

Vastaava ohjaaja
040 774 7438

verstas@mellory.fi

Koivutarha

Ohjattu ryhmätoiminta, neuropsykiatrinen ryhmävalmennus, avotyö, kuntouttava työtoiminta ja työtoiminta

Lopotinkatu 1, 69100 Kannus

040 486 6764

Vastaava ohjaaja
040 486 4046

karoliina.junkala@mellory.fi

Vaskooli, Duunipaja

Ohjattu ryhmätoiminta, neuropsykiatrinen ryhmävalmennus, avotyö, kuntouttava työtoiminta ja työtoiminta

Koulutie 33 A 4 ja Puukalliontie 8, 69700 Veteli

Ohjattu ryhmätoiminta
040 511 1896

Duunipaja
 040 774 7572

Vastaava ohjaaja
040 574 4595

vaskooli@mellory.fi

Nuorten Kipinä, NTP Kokkola

Ryhmämuotoista starttivalmennusta, joka sisältää työtoimintaa ja yksilövalmennusta

Tehtaankatu 47, 67100 Kokkola

040 589 7858

Vastaava ohjaaja
040 677 1930

nuorten.kipina@mellory.fi

Nuorten Avain, Nuorten työpajatoiminta Perhonjokilaakso

Ryhmämuotoista starttivalmennusta, joka sisältää työtoimintaa ja yksilövalmennusta

Koulutie 33 A 4 ja Puukalliontie 8 69700, Veteli

040 352 7791

Vastaava ohjaaja
040 574 4595

vaskooli@mellory.fi

Kulmis ja Nuorten Kulmis

Matalankynnyksen kohtaamispaikka

Tehtaankatu 47 67100, Kokkola

040 593 1136

Vastaava ohjaaja
040 486 8323

kulmis@mellory.fi

Yhdessä Kokemuksella Eteenpäin -hanke

YKE-hanke toimii koko Keski-Pohjanmaan alueella

Arminkatu 2 67200 Kokkola

040 683 7422
040 775 3850

minna.kallio-jarvinen@mellory.fi
satu.nyqvist@mellory.fi

Osallisuuden Digitaaliset Väylät 2.0 -hanke

ODV2.0-hanke toimii koko Keski-Pohjanmaan alueella

Arminkatu 2 67200, Kokkola

040 482 2325

essi.valo@mellory.fi

Tilaa uutiskirje

Kuukausittainen uutiskirje

Tilaa kuukausittain lähetettävä uutiskirje suoraan sähköpostiisi alla olevalla lomakkeella.